საქართველოს ჭადრაკის ფედერაცია

 

5 - 12 ივნისს ბათუმში გაიმართება მსოფლიო ჩემპიონატი სწრაფ და ელვისებურ ჭადრაკში

16 - 25 თებერვალს თბილისის ჭადრაკის სასახლეში გაიმართა საქართველოს ჩემპიონატი 7, 9, 11, 13 და 15 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის. ჩემპიონატი ჩატარდა შვეიცარიული სისტემით 9 ტურად. I - II ადგილებზე გასულმა მოჭადრაკეებმა მოიპოვეს მსოფლიოსა და ევროპის სასკოლო ჩემპიონატების საგზური.

დებულება     ტექნიკური შედეგები    პარტიების ონლაინ ტრანსლიაცია:   U 13 & 11.   U 15 & 09.

საბოლოო შედეგები:

7 წლამდე ასაკის გოგონები:

I ადგილი - ლილე სვანაძე (ქუთაისი; მწვრთნელი ხათუნა გუბელაძე) – 9 ქულა;

II ადგილი - სოფია ლიმარი (ლაგოდეხი; მწვრთნელი ა.ლიმარი) – 8 ქულა;

III ადგილი - ემილ გოგოლაძე (ქუთაისი; მწვრთნელი ხათუნა გუბელაძე) – 7 ქულა;

7 წლამდე ასაკის ბიჭები:

I ადგილი - გაბრიელ გრიგალაშვილი (ქუთაისი; მწვრთნელი გიორგი მენაბდე) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - გიორგი ნემსიწვერიძე (ქუთაისი; მწვრთნელი ხათუნა გუბელაძე) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - ალექსანდრე ბერიშვილი (თბილისი; მწვრთნელი გიორგი გოგიჩაიშვილი) – 6,5 ქულა;

9 წლამდე ასაკის გოგონები:

I ადგილი - ალექსადრა ედიბერიძე (თბილისი; მწვრთნელი მაია ლომინეიშვილი) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - მარიამ რეხვიაშვილი (თბილისი; მწვრთნელი იოსებ კვირიაშვილი) – 7 ქულა;

III ადგილი - მართა დოღრაშვილი (ქუთაისი; მწვრთნელი გიორგი ტყეშელაშვილი) – 6 ქულა;

9 წლამდე ასაკის ბიჭები:

I ადგილი - რობერტ ჩიღვინაძე (ქუთაისი; მწვრთნელი გიორგი მენაბდე) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - ლუკა სახოკია (ქუთაისი; მწვრთნელი გიორგი მენაბდე) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - გიორგი კილაძე (თბილისი; მწვრთნელი ირაკლი კილაძე) – 7,5 ქულა;

11 წლამდე ასაკის გოგონები:

I ადგილი - ანასტასია ქუთათელაძე (ქუთაისი; მწვრთნელი ინგა კიკვიძე) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - ანასტასია ჭიჭინაძე (ქუთაისი; მწვრთნელი გია მენაბდე) – 7 ქულა;

III ადგილი - ანეტა ქედელიძე (ბათუმი; მწვრთნელი თენგიზ დიდმანიძე) – 6 ქულა;

11 წლამდე ასაკის ბიჭები:

I ადგილი - გაბრიელ გაბადაძე (ქუთაისი; მწვრთნელი გიორგი ტყეშელაშვილი) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - დავით თათვიძე (ქუთაისი; მწვრთნელი ირაკლი ახვლედიანი) – 7 ქულა;

III ადგილი - ლუკა ქუნთელია (თბილისი; მწვრთნელი კონსტანტინე შანავა) – 7 ქულა;

13 წლამდე ასაკის გოგონები:

I ადგილი - კესარია მგელაძე (ბათუმი; ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - მართა სორდია (თბილისი; მწვრთნელი დიმიტრი კვარაცხელია) – 7 ქულა;

III ადგილი - მარიამ კალანდაძე (ბათუმი; მწვრთნელი თენგიზ დიდმანიძე) – 6,5 ქულა;

13 წლამდე ასაკის ბიჭები:

I ადგილი - ერეკლე ტაბატაძე (თბილისი; მწვრთნელი იოსებ კვირიაშვილი) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - ნოდარ ღვინიაშვილი (თბილისი; მწვრთნელი სოფიო გვეტაძე) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - ანდრია კვირიაშვილი (თბილისი; მწვრთნელი იოსებ კვირიაშვილი) – 7 ქულა;

15 წლამდე ასაკის გოგონები:

I ადგილი - ანასტასია კირთაძე (ქუთაისი; მწვრთნელი გიგა ყუფარაძე) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - ლულუ დიასამიძე (ქობულეთი; მწვრთნელი გიგა ყუფარაძე) – 7 ქულა;

III ადგილი - მარიამ გვათუა (თბილისი; მწვრთნელი დავით ზარქუა) – 6,5 ქულა;

15 წლამდე ასაკის ბიჭები:

I ადგილი - ლუკა კილაძე (თბილისი; მწვრთნელი ზურაბ სტურუა) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - თენგიზ თოიძე (თბილისი; მწვრთნელი დავით ზარქუა) – 7 ქულა;

III ადგილი - გიორგი გიორგაძე (ქუთაისი: მწვრთნელი ნიკოლოზ მანაგაძე) – 6,5 ქულა;

 

უკან
ძებნა

 

მწვრთნელის რეგისტრაცია

მწვრთნელის გვერდი

მწვრთნელების სია

მწვრთნელების შემაფასებელი კრიტერიუმები

მწვრთნელების კატეგორიები

ფიდეს სარეიტინგო სიები

მსოფლიოს საუკეთესო ასეულები 

გ-8 გ-10 გ-12 გ-14 გ-16 გ-18
ჭ-8 ჭ-10 ჭ-12 ჭ-14 ჭ-16 ჭ-18

საქართველოს საუკეთესო ასეულები 

გ-8 გ-10 გ-12 გ-14 გ-16 გ-18
ჭ-8 ჭ-10 ჭ-12 ჭ-14 ჭ-16 ჭ-18

 

Flag Counter

გამოკითხვა
მწვრთნელთა წახალისების სისტემა
მომწონს
არ მომწონს
უკეთესი შეიძლებოდა
 
© 2023 ყველა უფლება დაცულია