19 - 23 მარტს თბილისის ჭადრაკის დედოფლის აკადემიაში გაიმართება საქართველოს ჩემპიონატის აღმოსავლეთ ზონის ტურნირები 8 და 12 წლამდე ჭაბუკთა და გოგონათა შორის. ხოლო 10 წლამდე მოჭადრაკეთა შორის გაიმართება 2 - 6 აპრილს ასევე თბილისის ჭადრაკის დედოფლის აკადემიაში.
10წ: დებულება ტექნიკური შედეგები
8 და 12წ: დებულება ტექნიკური შედეგები
14 - 27 მარტს რუმინეთში იმართება ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი ვაჟთა შორის. ჩემპიონატი ტარდება შვეიცარიული სისტემით 11 ტურად და საპრიზო ფონდი შეადგენს 92 000 ევროს. ჩემპიონატში მონაწილეობს 40 ქვეყნის 377 მოჭადრაკე. მათ შორის 6 საქართველოს წარმომადგენელი.
ტექნიკური შედეგები პარტიების ონლაინ ტრანსლიაცია
14 - 25 მარტს კვიპროსში იმართება 2024-25 წლის, მსოფლიო ქალთა გრან პრის გათამაშების მეოთხე ეტაპი. გრან-პრის გათამაშება ჭადრაკში ქალთა შორის — ეს არის ტურნირების სერია მსოფლიოს 20 უძლიერეს მოჭადრაკე ქალთა შორის და ქალთა ჭადრაკში ყველაზე მნიშვნელოვან ასპარეზობად ითვლება.
ტურნირის ვებგვერდი პარტიების ონლაინ ტრანსლიაცია
13 - 17 მარტს ქ. ფოთში გაიმართება საქართველოს ჩემპიონატის 1-ლი ლიგის დასავლეთ ზონის ტურნირები 8, 10 და 12 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის. თითოეულ კატეგორიაში 1 - 5 ადგილებზე გასული მოჭადრაკეები მოიპოვებენ შესაბამისი ასაკის საქართველოს ჩემპიონატის საგზურს. ტურნირები ტარდება შვეიცარიული სისტემით 7 ტურად.
დებულება ტექნიკური შედეგები
1 - 10 თებერვალს ქუთაისში გაიმართება საქართველოს ჩემპიონატი 9, 11, 13 და 15 წლამდე ჭაბუკთა და გოგონათა შორის. ჩემპიონატი იმართება შვეიცარიული სისტემით 9 ტურად. თითოეულ ტურნირში I-II ადგილებზე გასული მოჭადრაკეები მოიპოვებენ მსოფლიოსა და ევროპის სასკოლო ჩემპიონატების საგზურს.